Svet-Stranek.cz
koně a zase jen koně jsme tu díky nim
Stáj Nováková-Teuner,Doubravice 1 ,tel.607 933 356

Miguel jinak pro nás Migi:koně a zase jen koně jsme tu díky nim

Miguel jinak pro nás Migi

Nechto ho konečně všichni klidně spát
Táto stránka je věnovaná našemu prvnímu koníčkovy který nesl jméno Miguel.
Koupila jsem ho z jedné stáje u České Lípy na začátku března 2007.Jeho majiteka Markéta Strupová mne ujišťovala že koník je zdravý a nic mu není.Už při odjezdu s Miguelem jsme čuli komplikace ,majitelka totiž nebyla zapsaná v modrém průkazu .Ujistila mne že mi ale pošle odhlášku a do týdne jí mám.Tehdy jsem však netušila( byl to můj první kupovaný koník)že pokud není majitel zapsaný v průkazu nemůže být ani odhlášen.14dní jsem jí uháněla až jsem to nakonec vzdala jelikož mi už ani nezvedala telefon.
Napsala jsem tehdy do Písku na evidenci ČT a tam mi řekly co mám udělat ale že to půjde díky smlouvě mezi náma kterou jsme naštěstí uzavřely.
Během té doby Miguel chodil pod sedlem jako by mu nic nebylo ,jen ve stáji a ve výběhu často ale opravdu často ležel i na placku jak říkám když koník vypadá jako by byl mrtvý.
Zhruba po 3měsících u nás se koník začal hodně potit ale jinak nejevyl žádné známky nemoci.Nechaly jsme mu vyšetčit krev ale ani tam nic nezjistily .Uklidnila jsem se .
A pak ta rána ,jednoho rána jdu normálně krmit před tím než jdu do práce a Miguel ležel jako když spí ale vůbec na mne nereagoval ani na třetí zavolání,poté jsem si všimla že ani neodhání mouchy které měl po celém těle .V tu ránu jsem začala brečet a vzbudila jsem svého přítele kterého jsem vytáhla s postel jelikož vstává do práce trochu déle.Nemohla jsem na ztuhlé Migelovo tělo ani šáhnout přesto jak jsem ho měla ráda a tak k němu šel přítel místo mne.Byl mrtvý
Hned jsem zavolala veterináře a pak asanační službu.
Veterinář pan Dr.Veselý mi napsal doporučenku na pitvu kterou jsme sami chtěly .Pak dorazily s asanační služby ,Miguela jsme musečly vytáhnout z boxu a ani tohle nebylo pro nikoho z nás příjemné.Musely jsme mu ještě strhnout podkovy které měl na předních nohou.N atento den v životě nezapomenu.Do práce jsem samozřejmě nešla ,na to jsem opravdu neměla.
Po 3týdnech přišla zpráva z pitvy.
v překladu tam stálo: degenerace ledvin
odumřelá játra
špatný koloběh krve
otok na plicích

Musím tuto zprávu oskenovat abych jí sem mohla umístit pro ty kteří se o nás stále opírají a otírají že s koňmi neumíme zacházet a Miguela neustále vytahují i přesto že už mezi náma není více jak rok.

Prosím všechny za něj nechte ho klidně spát ten koník si to určitě nezaslouží a my také ne což se ukázalo kontrolou z útulku Bianka která u nás již byla .

Ještě ke zprávě od veterináře .pan doktor mne ujišťoval že tyto nemoci nemohl chytit za pár měsíců u nás ale jsou to dlouhodobé záležitosti .Jestli ale o těchto vadách paní Markéta Strupová věděla či ne nevím i když si myslím že o něčem rozhodně vědět musela jelikož s koňmi jezdí distanční dostihy a tam jsou prohlídky koní na dením pořádku.
Miguel byl u nás 4měsíce a dodnes na něj strašně rádi vzpomínáme.